Az indiai Pranav Mistryről az egész világ szuperlatívuszokban beszél. Az alábbi TED-előadásban az általa kifejlesztett Hatodik Érzék technológia izgalmas új lehetőségeit ismerteti.
Hogy lehet a mindennapi mozdulatokhoz kapcsolódó tudást hasznosítani a digitális világgal folytatott interakcióban? A billentyű és az egér használata helyett a számítógépet is használhatjuk-e úgy, ahogy a fizikai világ tárgyaival 'kommunikálunk'? Pranav Mistry első kísérletében két egérből egy mozgásérzékelőt szerelt össze, amit a kézfejére erősítve, a kézfeje mozdulatait leképezte a számítógépére. Ez még 2000-ben történt.
A fizikai és a digitális világ további egymásba olvasztását kutatva egyre intuitívabbá tette a számítógépes felületet.Megoldotta például, hogy a kézírásos post-it cédulát sms-ként lehessen elküldeni, vagy egyből megjelenjen a digitális naptárban. Elkészített egy olyan tollat is, amivel 3D-s rajzokat lehet készíteni.
Majd ellenkező irányból közelítve a problémát, fogta a digitális információt és kivetítette a fizikai világra, kiszabadítva a pixeleket, a fizikai valóság részévé téve őket. És megszületett a nyakban hordható, parányi kamerát és projectort tartalmazó, intuitív eszköz: a SixthSense (Hatodik érzék), ami érti a kézmozdulatokat, és bármilyen fizikai felületből munkafelületet teremt. A fiatal feltaláló azt ígéri, hogy nyílt forráskódú szoftverként fogja terjeszteni találmányát, hogy az minél nagyobb tömegekhez eljuthassanak.
Utolsó kommentek